Euphoria

Lapkritis 13th, 2012 Posted in duona ir duoniukai, nesaldumynai | 10 Comments »

Čia ne dėl dainos, katrą sykį (ar du… ar penkiasdešimt tūkstančių) kažkur girdėjote, o veikiau dėl fOntastiškai gardžios arbatos, nusipirktos šeštadienįkitos mergaitės paliudys.

Arba dėl nušvintančių galvų. Staiga, netyčia, neaišku kaip. Tarsi paimtum puzlės dėžutę, ją gerai gerai supurtytum, pakeltum dangtelį, ir ten, tadaaaaaaam, detalės sulipusios nemenkom konglomeracijom. Aiškumas nelyg užsikodavus.

Arba dėl pirčių ir nugaryčių trynimų druskomis, ir džekūzio, paliekančio raudonynes (nes ne mėlynos) ant pilvo.

Nesupaisysi iš tiesų. Svarbiausia – kad pro užuolaidas matau saulę-šviesą, ir tai reiškia, kad diena bus nuostabi.

- – -

Mano šaldiklyje (taip taip, šaldiklyje) lavašo visada yra – jis toks plonytis, kad atšyla beveik iškart, todėl bene nebūna tokių liūdnų situacijų, kad išsiviriau troškinio, o duonos nėr... Dar mano šeimyna labai mėgdavusi daržoves ir/ar vištą, keptą lavaše. Tai, trumpai tariant, tik užmačiusi akciją, griebiu bent porą pakuočių.

Receptas, kaip pasakytų vienas mudviejų su A. labai gerbtas vegetaras, išties simplistinis, bet KAI GERUMO. Ir ne ne, majonezo keisti kažkuo nevalia – iškeptuose traškučiuose jo erzinančio ir visa niveliuojančio skonio nejusti, ir jis, mano kukliu supratimu, ir padaro, kad traškučiai būtų… Traškūs. Ir nesausi.

Lavash crackers

Lavašo traškučiai
lavašas
majonezas
baltųjų ir juodųjų sezamų*

Orkaitę įkaitiname iki 220oC. Į skardą įtiesiame kepimo popieriaus. Lavašo lakštą plonai aptepame majonezu ir apibarstome visokiais skanumynais. Žirklėmis sukarpome lavašą norimo ilgio/pločio/formos gabalėliais ir kepame, kol lavašas šiek tiek apskrus.

* pabarstukams tiks bet kas – smulkinti džiovinti pomidorai, paprikų dribsniai, saulėgrąžos, mėgstami prieskoniai, kapoti riešutai. Arba – saldžiau: cukrus, cinamonas.

Aptikau pas Elžbietą.