Pažiūri į savo, vadinkim, sparnus, bet mato tenai tik rankas

Neabejotinai sunkiausia yra naktimis – tada, kai pasimiršta Aplinkos patvirtinti (at)leidimai sau; kai trūksta prasmės ir užplūsta nusivylimai bei tuštumos (ir tai normalu). Kai… Ak, kai apkabinu tik savo šilumą.

Kalbinu save – ne, ne įsivaizduojamus draugus, dėkuidie,- ramindama: siūlau neskubėt, eit po žingsnelį, bet nei pairatbėjus, nei jūtūbas neparodo, kuria koja (ir ar pradėt nuo pirštų galų? nuo kulno? visa pėda?). Po velniais, net atatinkamos programėlės išmaniajam telefonui nusipirkt negaliu (ir tai normalu).

Užpildau dienas (ne)reikšmingais dalykais – kuo mažiau laiko bei vietos užpuolančioms mintims. Bet jos žino kaip: kiekvienas kampas, kvapas ar žingsnis parduotuvėj, kiekviena daina ar net atskiri žodžiai, o ypač – jų virtinės iš senų retų įrašų truputį duria tarp šonkaulių (ir tai normalu). Ką čia duria – veikiau sukiša tarp jų peilį ir pasukioja (ir tai normalu). Dėkuidie gyviesiems pleistrams ir [šįsyk naudingai] savigydai.

Anksčiau P. man dažnai kalbėdavo apie pažinimo džiaugsmą. Aš tikiuosi, jog čia tik/jau ano prieangis.

- – -

Kepiau (ak) seniai, ir… Nekartočiau. Gal aš tik beprotiškai išranki (t.y., megztinio bangelės turi būti aukšto dažnio ir mažos amplitudės), bet. Drėgnas – teip, lengvas ir ne per saldus – teip, vis dar truputį kvepia šaltuoju metų laiku – teip. Įdomus – be abejo (virtas varškės kremas? Kas galėjo pamanyti!), ir vien todėl vertas išbandyt; bet sykiais, ak, sykiais po to reik grįžt prie seno gero obuolių trupiniuočio.

Random cake

Meduolinis pyragas su virtu varškės įdaru
18 cm skersmens pyragui

Meduoliniams lakštams
100 g miltų
žiupsnis sodos
1 arb. š. meduolių prieskonių
25 g cukraus
45 g šalto sviesto
2/3 valg. š. medaus
1 trynys
1 valg. š. grietinės

Varškės įdarui
270 g kreminės varškės
40 g kambario temperatūros sviesto
25 g cukraus pudros
1 kiaušinis
30 g slyvų džemo
2/3 arb. š. malto cinamono
1 1/3 valg. š. krakmolo
45 ml pieno

Random cake

Lakštams miltus sumaišome su soda, prieskoniais ir cukrumi. Sudedame gabaliukais supjaustytą sviestą ir kapojame peiliu ar triname tarp pirštų, kol sulimpa į trupinius. Sudedame kiaušinių trynius, grietinę, medų ir greitai suminkome dailią lygią tešlą. Ją padaliname į tris lygias dalis, suvyniojame į maistinę plėvelę ir pusvalandį palaikome šaltai.
Iš tešlos iškočiojame tris maždaug torto dugno dydžio apskritimus ir kepame kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 180oC temperatūroje 10 minučių arba kol gražiai apskrus. Atsargiai – gali sudegti. Dar šiltų lakštelių kraštus palyginame peiliu, ant viršaus uždėję kepimo formą. Ataušiname.

Įdarui sviestą išplakame su cukraus pudra iki purios šviesios masės. Įmaišome trynį ir po šaukštą – varškę. Galiausiai įmaišome slyvų džemą ir cinamoną. Baltymą išplakame iki standumo ir atsargiai įmaišome į varškės masę. Paruoštą įdaro pusgaminį supilame į puodą storu dugnu ir kaitiname ant silpnos ugnies nuolat maišydami, kol masė užvirs (būtina IR maišyti, IR ant silpnos ugnis kaitinti, kartais galbūt net pakeliant nuo kaitros – kad nesutrauktų). Krakmolą sumaišome su pienu ir supilame į užvirusią varškės masę. Dar pakaitiname kelias minutes, kol įdaras sutirštėja.

Į užsegamą torto formą dedame vieną ataušusį tešlos lakštą ir supilame pusę karšto varškės įdaro. Dedame kitą lakštą, supilame likusį įdarą ir uždengiame trečiuoju lakštu. Pyragą laikome šaltai pernakt.

Šaltinis: Sonatina.

Posted on Antradienis, Sausis 21st, 2014 at 22:15. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

8 Responses to “Pažiūri į savo, vadinkim, sparnus, bet mato tenai tik rankas”

 1. kelrodė žvaigždė rašo:

  išskirtinį skonį.Prašome gabalas

 2. audre rašo:

  …hmmm, berods Tibeto Mirusiųjų Knygoje minima tokia nekokia BARDO būsena – patikimiausia jos įveikimo (perėjimo) instrukcija skamba taip:
  Nagi Tiesiog Perstatinėkite Kojas…
  …hmmm aaach

  • rusvaplaukė rašo:

   Audre, skamba taip intuityviai, taip paprastai. Bet tokius dalykus ir užmirštam, tiesa? Rekomenduotina Tibeto mirusiųjų knyga pasidomėti plačiau :)?

   • audre rašo:

    …gal geriau nereikia: ir vakarietiškų būsenų mums visiems per akis :)
    Geriausia pasidaryti Karaliaus Saliamono žiedo ,,copy” ir laiku į ją pažvelgti… dar perskaityti Koheleto Knygos 1 ir 3 dalis. Užtenka.
    Nu bet jeigu dar neragauta lotoso šaknis atrodo būsianti saldesnė už vietines morkas :P
    …tada verta pasidomėti J.Ivanauskaitės ,,Tibeto Mandala” (jei patiks, prigriebiant ir ,,Kelionių alchemiją”) ir H. Hesės ,,Stiklo Karoliukų žaidimo” paskutiniu skyrium (tuo kur apie Sidhartą). Mane žavi budistų metodiškumas:
    1. Atpažinti būseną
    2. Ją pavadinti ir priimti
    3. Išeiti iš jos ir paleisti (pamiršti)
    Jokiu būdu joje NEĮSTRIGTI (neprisirišti)…
    ir tai tūkstančius metų turinti tradicija, tik kad mums visiškai svetima :(
    Tikrasis ,,Must Read” šiuo atveju būtų Chuck Palahniuk „Kovos klubas” (+filmas+spektaklis) ir, kaip palydinti literatūra, Z. Bauman ,,Vartojamas gyvenimas”. Labai labai yra perskaityti S. Klein ,,Laimės formulę” (tik jau nesiraukykite dėl pavadinimo banalumo: tai labai naudingas mokslinis veikalas apie smegenų veiklos ypatumus – tiesiog ,,vitaminai” :)Ir, kad būtų ištaisyta baisi MIFo neteisybė ,,…psichologija tik kompiuteristams…”, pavartyti Myers ,,Psichologiją”: ypač skyrių apie miegą bei dar vieną kitą savo nuožiūra(man metų atradimu tapo: ,,žmogus yra GYVŪNAS” ir nutukimas priklausomybių skyriuje:D)
    Ufff…
    …mums niekas nelinki būti sveikais ir laimingais, nes tokie žmonės labai prasti vartotojai, todėl ,,skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas”… tik kad dauguma neklauso protingų patarimų ir nesilaiko instrukcijų…
    ( fone skamba J.Šeduikytės ,,Instrukcija”)
    UŽDANGA NUSILEIDŽIA

 3. [...] Jau sakiau, kad internetai ne visoms padėtims kloja išeitis; bet ką jau čia – vis tiek kartais naiviai pagūglinu “o kas dabar?” Teip, teip – dar trys savaitės praspūdino ar, užpakalius nutupdžiusios ant rogučių, pračiuožė pro šalį, o aš ir toliau plaku plaštakom vandenį. Beveik pilatesas, tik pilvo presui teigiamo poveikio (dar) nejaučiu. [...]

 4. [...] pavadinimai išduoda, jog čia ne kokie atsitiktinai sudėlioti žodžiai, o nuorodos į muziką - Liūdnų slibinų, David Bowie, Massive Attack (ak, atsimenu, kaip, man įžengus pro Indrės duris, ji skambėjo [...]

Leave a Reply