Neklausk, kas atsitiko, tikriausiai nieko

Neįtikėtina – kai atrodo, kad rankose laiko turėtų būtų kaip minimum trigubai daugiau nei anksčiau, penktoj kepykloj net kaktusai džiūsta (ką jau apie bazilikus bekalbėt).
Bet realiam gyvenime – vis dar tokie spalvoti lapai, žvelgimai į šviesas virš miesto. Eilėraščių tomai ar seni ir nauji įtraukiantys-ir-nepaleidžiantys (prašyčiau daugiau pasiūlymų, bet bijau nepritariančių žvilgsnių). Užmesti skaitiniai ir keisčiausios įmanomos konsultacijos. Su baimėm, apatijom ir ne(pa)(si)tikėjimais maišomi planai ir gaiviu pavasario vėju kvepiantys susitikimai.
Aksčiau ar vėliau viskas suguls į savo vietas (vienam žirgas, kitam tiktai kamanos).

Kitose naujienose — peržvelgusi savo žalingųjų įpročių sąrašą, pasiryžau savaitei be kavos. Juk 4 x 220 / d. kelia vis mažiau juoko, vis daugiau drebančių rankučių/kojyčių/širdučių.
Antra diena, ir rankos nevalingai tiesiasi prie kavos aparato mygtukų, o akys prisipildo sūrių sūrių ašarų. Lomkės?
- – -

Su šiuo pyragu dar sykelį nusižengiau išsigalvotiems konditerijos dievams — kitaip tariant, gaminau jį DAR KARTĄ. Pirmusyk – kai dar iš truputį aukščiau žvelgdavau į Nerį, Žvėryną ir Seimą (ak tie mitingai!), ir, A. atnešusi pusryčių, pasižadėjau, kad nu tikrai jau tikrai tikrai įdėsiu receptą. O dabar – antrukart, kai norėjosi greitai greitai, gardžiai ir nevienamatiškai. Ir jokių didelių lakstynių parduotuvėn.
Žiauriai drėgnas pyragas (tikrai, toks net ganašiškai tirpstąs burnoj) – nė nepasakytum, kad pagrinde tik kakava, nė gramo šokolado! O varškė + kakava/šokoladas + uogos man glosto širdelę nuo pat darbo ceche laiku.
Palyginus su originalu, kiek sumažinau cukraus kakaviniame sluoksnyje ir dvigubinau varškės sluoksnį. Man taip labiau. Žvaigždutė (* – ne teip kaip pas Vonnegutą, o teip, kaip tarp ingredientų) reiškia, kad prekybos centre anapus gatvės buvo akcija atrakcija jo vardo [vanilinei] varškės masei, parduodamai po 130 g. Todėl aš tiesiog griebiau du indelius, ir iš recepto išbraukiau cukrų. Pagal tikrąjį receptą galima dėti 220 g grietinėlės sūrio (ar pertrintos varškės) ir kokių 50 g cukraus.

Brownie with cheesecake and raspberries

Kakavinis pyragas su varškės kremu ir avietėmis
Kakaviniam sluoksniui
110 g sviesto
2 dideli kiaušiniai
150 ml cukraus
75 ml miltų
žiupsnis druskos
100 ml kakavos
1 arb. š. vanilės ekstrakto

Varškės masei
260 g vanilinio varškės kremo*
1 kiaušinis + 1 trynys*
3 valg. š. miltų

80 g šaldytų aviečių

20 x 20 cm kepimo formą išklojame kepimo popieriumi. Įkaitiname orkaitę iki 175 oC.
Kakaviniam pagrindui ištirpiname sviestą. Kiaušinius plakame su cukrumi, kol masė tampa šviesi ir puri – apie 4-5 minutes. Kitame dubenyje sumaišome miltus, druską ir kakavos miltelius. Įplakame sviestą ir vanilės ekstraktą į kiaušinių masę. Galiausiai suberiame miltų mišinį ir rankomis (ar, tiksliau, mentele) išmaišome, kol masė taps vientisa.
Varškės masei visus ingredientus sumaišome.
Maždaug 3/4 kakavinės tešlos supilame į kepimo formą ir išlyginame. Ant viršaus supilame varškės masę. Likusią kakavinę masę išmėtome ant viršaus ir šakute, smailiu pagaliuku ar dar kuo pamakaluojame (atseit kaip marmuriniam keksui). Ant viršaus pamėtome aviečių. Šauname orkaitėn 35-45 minutėms, kol paviršius vos judės (varškė, žinote). Leidžiame atvėsti, pjaustome ir om-nom-nom‘iname.

Posted on Pirmadienis, Lapkritis 5th, 2012 at 09:23. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

16 Responses to “Neklausk, kas atsitiko, tikriausiai nieko”

 1. Asta rašo:

  Om nom nom :)

 2. Vaiva rašo:

  mmmm… jau noriu :)

 3. Indrė rašo:

  Maniau bus malkos po sniegu :)

  • rusvaplaukė rašo:

   Sniegas pagal orą dar nepritinka ;) T.y., gerai būtų, bet… (nors malkos po – irgi gamintinų sąraše. Tik… Žinai, kaip su jais..)

 4. bea rašo:

  Labai gražus pyragas ;)
  Bet aš apie kavą. Mečiau birželio mėn., nuo tada negeriu nė lašo jos. Pasiteisino jau po savaitės. Ir lomkių neliko gal per 3-4 dienas. Kuo pasiteisino? O gi tuo, kad nustojau reaguoti į oro pasikeitimus, turiu daugiau energijos ir visai jos nepasiilgstu!

  • rusvaplaukė rašo:

   Dėkui dėkui.
   O dėl kavos – na, aš taip radikaliai mesti neketinu – patinka man visgi tas kvapas-ir-skonis. Tik norėtųs šiek tiek sumažinti. Šiek tiek. Nor, tiesa, kai joginausi, buvau metusi visas kavas-žalias-juodas-arbatas, ir jaučiausi puikiai – tada, rašant BBD, ir puodelis juodos arbatos naktį veikdavo geriau nei dabar energetikai! Kaip taupu ir paprasta!

 5. plaktukai rašo:

  omfg, kaip skaniai atrodo, toki suvalgyciau visa ir nepasidalinciau tikrai

  • rusvaplaukė rašo:

   Žinoki, turėjau ir aš tokių minčių. O tada svečiams iš naujo iškept, kai toks greitukas.
   O gal ne tik minčių turėjau. Tebūna tai paslaptis.

 6. Ausra rašo:

  atrodo tai tikrai- be zodziu!

 7. Mindaugas rašo:

  Pyrago receptas liuks, jau žinau kam patiks :)

  O dėl laiko, žinai kaip sako, Bill’as Gate’as irgi turi tik 24 h paroje ;DDD

  • rusvaplaukė rašo:

   Arba – nėra tokio daikto kaip laiko trūkumas – viskas tik prioritetų klausimas ;)

   Ir džiaugiuosi užrodžiusi pyragą – pasidalink, kaip pavyks/patiks… Tau ar jau žinai kam ;)

 8. ievos.lt rašo:

  Labas, kviečiu prisijungti prie žaidimo :)
  http://www.ievosreceptai.lt/blogeriu-zaidimas

 9. malkos rašo:

  I was suggested this website by my cousin. I am no longer certain whether or not this publish is written through
  him as nobody else realize such certain approximately my difficulty.
  You are amazing! Thanks!

Leave a Reply