But everything looks perfect from far away

Dalykai labai susispaudė, visokie ten pargrįžimai-išvykimai-septyniolikos valandų kelionės autobusuose-ir kitokie džiaugsmai. Jau turbūt visam pasauliui išūžiau ausis, jog su K. buvom festevaly, ir kad ten buvo dupliusgerai, ir anas vis dar mano galvoje sykiais, arba jūtūbėj, arba dar kur.
Kaip senais gerais laikais – su botais ir lietstriukėm, tik šį kartą vakarėliai truko ilgiau, o muzikos buvo daugiau. Be to, kasdien eidavome miestan šilto maisto pietums, o tai rodo itin aukštą mūsų brandos lygį.
Ir kaip senais gerais laikais – sunku atsigauti Po, nes mintys dar ten, kur realiai pilnu etatu laikai rankas virš galvos, ir kur su kiekvienu nauju prožektorių švystelėjimu ar Marshall‘ų sukeltu drebuliu galvoji, kad nu po šito tai jau kojų nepakelsiu,kur rytais maudžia pėdas (tik pėdas!), bet kitądien vėl pasiimi savo vėjus ir eini.

O dabar, praslinkus trims mėnesiams, reikia pamažu pratintis prie Gyvenimų. Kitaip tariant, nus’valyti dulkes (check), išsiplauti grindis bute (check) bei laiptinėje (check). Giliai kvėpuoti ir morališkai ruoštis grįžimui į virtuvę (in progress). Kad maža nepasirodytų, per savaitgalį peržiūrėjau keturis superherojų filmus (kad pasitikėčiau savo jėgomis), o virtuvėj sumakalavau kai ką žurnalui, cinamoninius ledus (apie tai – kitąsyk), poros rūšių uogienių (ir abi puikuoliškos)

ir tortą.

Nes jei yra mėlynių, ir yra [dar vienas] mėlyninio torto receptas segtuve, tai kodėl gi ne?

– – –

Tiesą sakant, anas tortas man gausiau patiko; o gal čia tik istorija ir atsiminimai, kur viską taip truputį labiau blizgančiai ir rūžavai padaro. Kad ir kaip — tortas gausiai gausiai gaivus, toli gražu ne [per] saldus (tau, Ievukai, tiktų) ir VasaraVasara. Dargi fioletinis, bet nežinau, ar čia minėtinas faktas. (Tiesa, TC išmintis: gamtoje nėra mėlynų maisto produktų, net ir mėlynės išties fioletinės! Tai štai.)

Blueberry yoghurt cake

Mėlynių tortas su jogurtu

Biskvitui
3 kiaušiniai
100 g cukraus
1/2 a.š. vanilės ekstrakto
50 g miltų
2 v.š. krakmolo

Biskvitams sulaistyti
50 g mėlynių
3 v.š. vandens
40 g cukraus
50 g degtienės + 1 v.š. mėlynių uogienės

Mėlynių – jogurto kremui
180 g mėlynių
100 g cukraus
2 v.š. citrinų sulčių
3 a.š. želatinos miltelių
3 v.š. vandens
200 g natūralaus jogurto
250 g riebios grietinėlės

Mėlynių želė
40 g želė cukraus
2 v.š. vandens
20 g [šaldytų] aviečių
100 g mėlynių

Blueberry yoghurt cake

22 cm skersmens torto formos dugną išklojam kepimo popieriumi.
Baltymus nedideliu greičiu plakame, kol suputos, tada nenustodami plakti palaipsniui suberiame pusę cukraus. Padidiname greitį ir plakame iki standumo. Trynius išplakame su likusiu cukrumi iki beveik baltos purios masės, įmaišome vanilę. Miltus ir krakmolą persijojame į trynius, sudedame 1/3 baltymų ir atsargiai išmaišome, kad masė kiek suskystėtų. Įmaišome likusius baltymus. Dedame masę į paruoštą formą ir kepame iki 170 oС įkaitintoje orkaitėje 20 – 30 min; tikriname, ar iškepė, mediniu pagaliuku. Biskvitą ataušiname ant grotelių ir perpjauname į du sluoksnius.

Biskvitams sulaistyti užverdame vandenį su cukrumi ir mėlynėmis. Išmaišome ir ataušiname. Įmaišyti degtinę ir uogienę.

Kremui įkaitiname mėlynes su cukrumi ir citrinų sultimis. Kad nesusitrintų uogos, maišome sukiodami puodą.

Želatiną išbrinkinane vandenyje, išleidžiame (mikrobangėje arba vandens vonelėje). Įpilame šiek tiek karštos uogų masės, išmaišome (panašiai kaip ruošdami plikytą kremą: pripratiname jautrią želatiną prie aukštesnės temperatūros. Sumaišome su likusia uogų mase.

Biskvitus sulaistome. Vieną biskvitą apjuosiame torto formos kraštu. Jogurtą išmaišome ir sumaišome su uogų mase. Prieš kremui sustingstant (kurį laiką palaikiau jį šaldiklyje, kad imtų tirštėti), įmaišome išplaktą grietinėlę. Pusę kremo užpilame ant biskvito, palyginame, dedame kitą biskvitą ir supilame likusį kremą. Atšaldome.

Želė cukrų suberiame į vandenį ir užverdame. Suberiame uogas ir kaitiname, kol užvirs. Maišome sukiodami puodą. Želė supilame ant torto ir vėl atšaldome. Pjaustome karštame vandenyje palaikytu ir nusausintu peiliu.

Blueberry yoghurt cake

Receptas – Sonatinos.

12 thoughts on “But everything looks perfect from far away

  • Aušra, Amerikėj festivaliai DarLabiau. Vien ko Coachella verta – aišku, labiausiai priešingoj US pusėj nei tamsta gyvenate, bet.. :)
   O tortai dėkoja už komplementus iš amžinosios medžioklės plotų ar pan.!

  • Ugne, o kodėl gi ne abu ^_^? Jei mėlynės graso baigtis, galima jų prisišaldyti – pasak Sonatinos, galima ir šaldytas uogas naudot! Vo tep.
   O sūrpyragių su mėlynėm aš taip pat prisižiūrėėėjusi, prisižiūrėėėėjusi – musiau dar spėsiu. Fingers crossed, t’sakant!

 1. Rasai, kad iskloti torto formos dugna kepimo popierium. Tai cia tik dugna?:D krastus palikt neisklotus?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *